Bajkom z Miloslavova do Malinova

Malinovo - Malý Dunaj

Miloslavov - Malinovo

Kratší cyklovýlet pre malých (od 5 rokov) aj veľkých. Atraktívna lokalita Malého Dunaja: ihrisko, Bobrí hrad, rozhľadňa Hniezdo. Dobre padne bicykel s terénnymi kolesami.

 • Vzdialenosť

  cca 11 km tam (1:40 hod) a 11 km späť

 • Povrch

  prašná, poľná, lesná cesta

 • Pozor

  prechod cez cestu - hlavný ťah Miloslav za Kačínom smer Tomášov - medzi Studené a Štvrtok na Ostrove
  prechod cez cestu - hlavný ťah medzi Studené a Tomášov
  prechod cez cestu - hlavný ťah medzi Malinbovo a Tomášov, alternatívne prechod v Malinove cez priechod pre chodcov

Úsek: Miloslavov časť Alžbetin Dvor – rozcestie Studené a Štvrtok na Ostrove
Od obecného úradu vyraz po Lesnej ulici smer Kačín, za Kačínom pokračuješ stále rovno až k hlavnému ťahu.

Poznámka: v čase vydania článku bola cesta za Kačínom hustejšie zarastená s rozsiahlou biodiverziou poľných a lúčnych rastlín, od roku 2021 kedy prebieha výstavba nových štvrtí, je cesta široko prejazdná, avšak prašná. Tu sa ti bude hodiť aj rúško.

Úsek: Miloslavov – Tomášov
Prídeš k hlavnému ťahu (doľava smer Most pri Bratislave – časť Studené, doprava Štvrtok pri Ostrove).
Za cestou pokračuješ po poľnej stále rovno (nepopleť to, mierne doprava je poľná cesta na Čakany). Trasa vedie v mierne zarastenej remízke popri vodnom kanáli (kanál máš napravo), kde tu a tam sa sa kocháš navozenými odpadkami. V priaznivom pestovateľskom období sa podarí ísť na bajku aj popri poli.
Tesne za stožiarmi s elektrickým vedením sa trasa stáča doľava. Pokračuješ stále popri kanáli (kanál máš napravo), až k rozcestiu – hlavný ťah: doľava smer Studené  – doprava smer Tomášov. Ak ideš v júni, po ceste máš ešte aj občerstvenie (čerešňu).

Tip na trochu lepšiu cestu:
Tesne pred stožiarmi prejdeš cez kanál na druhú stranu (to je jediné miesto, kde sa dá prejsť, voda tu totiž tečie cez potrubie pod zemou), pokračuješ ďalej popri poli (kanál máš teraz naľavo), prídeš k rampe a rodinnému domu (sám v poli). Pokračuješ ďalej popri kanáli (kanál máš naľavo) po panelovej ceste, popri Zberných surovinách a Renit Betone až k hlavnému ťahu.
Ak by ťa náhodou napadlo odbočiť za Renit Betónom doprava smerom k bytovke, že si odskočíš na zmrzku do Tomášova a takto si okolo parku s kaštieľom skrátiš cestu, tak vedz, že táto ulica je neprejazdná.

Úsek: Tomášov – Malinovo
Stojíš na križovatke (vľavo smer Most pri Bratislave – časť Studené, vpravo smer Tomášov).
Prechádzaš na druhú stranu a rovno za rampu pokračuješ popri kanáli (kanál máš napravo) smerom do Malinova. Ak máš šťastie, v kanáli máš možnosť pozorovať čulý vodný ruch: kačky a občas dokonca aj volavky. Priamo do Malinova sa dostaneš aj cez Družstevnú ulicu, my sme pokračovali ďalej (cesta sa lámala doprava), chceli sme obísť Malinovo. Prejdeš cez kanál (rampa – zohni sa) a po 200 metroch prídeš k hlavnému ťahu (naľavo je Malinovo – napravo je Tomášov).


Úsek: Malinovo – Malý Dunaj
Prejdeš hlavný ťah (do tretice všetko dobré), poľnou poza lužný les až prídeš k Malému Dunaju odzadu. Prejdeš cez mostík a si skoro tam. Popri Malom Dunaji až k ihrisku. Opekačka, či rybačka. Deti sa určite prehrajú pozorovaním žiab alebo hľadaním vodných korytnačiek. Ihrisko by zúfalo potrebovalo nový outfit, ale kvôli tomu si predsa neprišiel:) Pokiaľ už meleš z posledného, máš tu krytý altánok s posedením.
Keď sa rozhliadneš, mrkni na rampu, v lese 200m od nej nájdeš outdoorovú preliezku,, Bobrí hrad“. Druhou vychytávkou v okolí je ,, Hniezdo“, zhruba 300m ďalej popri Malom Dunaji.

Úsek: Malinovo – cesta domov
Ak už máš dosť, domov môžeš pokračovať rovno cez Malinovo po Zátonskej ulici k futbalovému ihrisku. Mimochodom v krčme robia výborné domáce limonády. Prejdeš cez Malinovo a napojíš sa na Družstevnú ulicu, ktorou sa dostaneš naspäť ku kanálu smer Tomášov. Tu už pokračuješ, ako si prišiel.


Z Malinova smer Tomášov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *