Občianske združenie Miloslava

Sme dobrovoľné mimovládne a nepolitické občianske združenie zoskupujúce členov ale aj priateľov združenia, ktorí majú záujem o kvalitu priestoru v ktorom žijeme. Našou snahou je vytvárať priestor pre rast zdravej komunity občanov, ktorí žijú v obci Miloslavov. Názov Miloslava je spojený s uctením si pamiatky 100. výročia založenia a pomenovania kolónie, ktoré si pripomíname v roku 2021.

Zameriavame sa na tieto oblasti: 

HISTÓRIA

Poznávanie a zachovávanie tradícií, informácií, dokumentov z čias minulých.

PRÍTOMNOSŤ

Podpora a realizácia projektov spojených s kvalitou susedského spolunažívania.

BUDÚCNOSŤ

Príprava a realizácia projektov zveľaďovania verejných priestorov.

Členovia združenia

Miloslavov - Veľkonočná výzdoba

Ladislav Bučík

Pôsobil ako poslanec obecného zastupiteľstva. Momentálne je členom Rady školy ZŠ Miloslavov, člen komisie školstva a kultúry a komisie rozvoja. Člen redakčnej rady obecného časopisu, člen športového klubu obce Miloslavov. Aktívny dobrovoľník na obecných aktivitách.

Miloslavov - Veľkonočná výzdoba

Martin Čierny

Člen dobrovoľného hasičského zboru, člen športového klubu obce Miloslavov a predseda hokejbalového klubu obce Miloslavov. Aktívny dobrovoľník na obecných aktivitách.

Miloslavov - Veľkonočná výzdoba

Michal Volek

Člen dobrovoľného hasičského zboru, aktívny dobrovoľník na obecných aktivitách.

Aktívni priatelia združenia

Sponzori a partneri

Povedali o našich aktivitách:

zoznam.sk

Chystáte sa do Miloslavova? Popri ceste vás prekvapí netradičný úkaz

“Počas veľkonočného obdobia sme pre obyvateľov Miloslavova skrášlili náš obľúbený kruhový objazd pri vjazde do obce maľovanými vajíčkami,” informuje na sociálnej sieti OZ Miloslava. Tie vytvorila obyvateľka obce Danka Lišaníková spolu s manželom, pričom sa inšpirovali svetovými maliarmi.

Nový Čas

V tejto obci oslavujú 100. výročie netradične: Starú telekomunikačnú budovu zdobí vďaka umelcom mural

K oslavám svojho 100. výročia pripravila obec Miloslavov (okr. Senec) unikátny projekt! Umelci z martinskej Street Art Academy tam vytvorili unikátnu nástennú maľbu. Mural, ktorý vznikol na stene telekomunikačnej budovy v blízkosti obecného úradu, zachytáva prisťahovaleckú minulosť Miloslavova, niektoré z tamojších pamiatok i scenériu z neďalekých Malých Karpát.

zoznam.sk

Miloslavov oslavuje 100 rokov: Výročie si budú ľudia pamätať do smrti

Oslavujú ako sa patrí! Obec neďaleko Bratislavy tento rok oslavuje výnimočné výročie – a to sto rokov od jej založenia. Aj keď pandémia koronavírusu bráni v tom, aby organizovali oslavy, ako sa patrí, vynašli sa a pre obyvateľov prichystali zaujímavý darček. Na ňom sa podieľali známi umelci.