Bajkom na Štvrtocké jazerá

Miloslavov Alžbetin Dvor - Štvrtocké jazerá

Toto je najkratší a zároveň bádateľský cyklovýlet, ktorý môžete podniknúť priamo z obce Miloslavov – časť Alžbetin Dvor.  Zvládnu ho aj menšie deti a vybrať sa môžeš kedykoľvek. Aj poobede po robote či po škole a dokonca v každom ročnom období.

  • Vzdialenosť

    2 km tam a 2 km späť.

  • Povrch

    poľná a lesná

Na konci Alžbetinho Dvora smerom na Hviezdoslavov zabočíš za posledným domom na Bottovej doľava a vydáš sa poľnou. Až po pole je celkom dobre prejazdná (občas nejaká žihľava pri kraji). Potom prejdeš k najbližšej remízke a v ňej zahneš doprava. Dá sa ísť rovno cez ňu (kde-tu prenesieš bicykel cez spadnutý kmeň naprieč cestičkou) alebo popri poli (ak práve nie je poorané alebo posadené).

Na konci remízky už začína lesík. Už sa cítiš minimálne ako v Karpatoch:))).
Cestička ťa vedie ďalej a hlbšie, zhruba po 300 m máš naľavo posed.  Na jar tu môžeš pozorovať srnky a zajace. Z posedu už dovidíš na prvé jazero – ak sa dá, prejdeš aj popri poli. Ak nie, pokračuješ ďalej lesom a na najbližšej odbočke zahneš doľava k jazeru. Z hlavnej cestičky,ktorá vedie stredom lesa sa vieš dostať k jazerám dokonca na 4-roch miestach (záleží však aj od ročného obdobia,či nie sú cestičky príliž zarastené).
Celkovo je lesík celkom dobre prejazdný, môžeš tu stráviť viacej času bádaním alebo zbieraním lesných vychytávok

Pri jazere si na svoje prídu hlavne deti, na jar sú tu okolité kaluže plné žubrienok a občas aj veľká žaba okolo vás poskakuje. Pred letom môžeš pozorovať kŕdle brehule hnedej, ako nalietavajú do hniezd v sprašovom profile. V lete ak posedíš pri brehu do neskorého večera, tak budeš počuť koncertovať aj žaby z rákosia.

  • Nevieš kadiaľ?

    Pozri na Google maps.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *